Růst plevele a trávy
5 června, 2020
Sportoviště prázdniny 2020
17 června, 2020

INFORMACE KE SVOZU POPELNIC

Dne 4.8.2020 a 5.8.2020 proběhne svoz žlutých popelnic (plast). Svozový den začíná vždy od 6:00hod. Svoz komunálního a bio odpadu zůstává prozatím ve stávajícím každotýdenním režimu. Modré popelnice (papír) budou vyvezeny 18.8.2020 a 19.8.2020.

PAPÍR

Vhodit sem můžeme například časopisy, noviny, sešity, krabice, papírové obaly, cokoliv z lepenky, nebo knihy. Obálky s fóliovými okénky sem můžete také vhazovat, Nevadí ani papír s kancelářskými sponkami. Zpracovatelé si s nimi umí poradit. Bublinkové obálky vhazujeme pouze bez plastového vnitřku!

NEPATŘÍ DO NÁDOB NA PAPÍR

Do modré popelnice nepatří celé svazky knih (vhazovat pouze bez vazby, ve větším počtu patří na sběrný dvůr), uhlový, mastný nebo jakkoliv znečištěný papír. Tyto materiály nelze už nadále recyklovat. To samé platí o termopapíru (účtenkách). Pozor, použité dětské pleny opravdu nepatří do kontejneru na papír, ale do popelnice!

 

PLAST

Do popelnic na plasty patří fólie, sáčky, plastové tašky, sešlápnuté PET láhve, obaly od pracích, čistících a kosmetických přípravků, kelímky od jogurtů, mléčných výrobků, balící fólie od spotřebního zboží, obaly od CD disků a další výrobky z plastů. Taktéž sem patří kartonové obaly (od mléka apod.).

Pěnový polystyren sem vhazujeme v menších kusech.

NEPATŘÍ DO NÁDOB NA PLAST

Naopak sem nepatří mastné obaly se zbytky potravin nebo čistících přípravků, obaly od žíravin, barev a jiných nebezpečných látek, podlahové krytiny či novodurové trubky.